Štart 14. novembra 1969, let trval 10 dní, použila sa raketa Saturn 5, posádku tvorili Charles Conrad, Allan L. Bean a Richard F. Gordon. Pristáli v tesnej blízkosti Sondy Surveyor 3, vymenili niektoré jej súčiastky, inštalovali stanicu ALSEP 12.

A. L. Bean: „Som ako herec pred vystúpením, tiež nemôžem snívať. Musím myslieť na to, čo robím. Mal som pocit, že sa musím veľmi sústrediť, aby som vedel, čo mám robiť. Keď sme v malom veliteľskom module, vidíme nebezpečenstvo, na ktoré sme sa podujali. Uvedomujeme si, že ak sa rozbije sklo, prestane pracovať počítač alebo vypadne nejaký systém, naspäť sa už nedostaneme. Všetko, čo poznám - moja rodina, majetok, priatelia - je na tej naoko bezvýznamnej Zemi. Jediné, čo sa na ceste k Mesiacu zmenilo, je to, že sa nič nedeje. Najskôr opustíte štartovaciu základňu, dostanete sa na obežnú dráhu okolo Zeme, letíte cez ničotu a potom zrazu o pár dní ste na Mesiaci."

R. F. Cordon: „Človek sa začne predtým potiť a srdce mu bije ako zvon. Ste pripravený dať sa do práce, ale predtým si musíte zostaviť svoj vlastný program a zosúladiť ho s hlavným programom ... Potom vás vyzvú, aby ste nastúpili do vesmírnej lode ... Jediným problémom v bezváhovom stave bolo ísť na WC ... Nikdy nepochopíte, ako to je, keď je človek sám (v CM pri oblete okolo Mesiaca - poz. autora). Nikdy sa nedozviete, aká malá je Zem, keď nie ste tak ďaleko, ako sme my. Možno by človek nemal o tom hovoriť, ale súčasťou našej prípravy bolo vrátiť sa hoci sám. Od tohto okamihu (po opustení LEM-u - poz. autora) nemožno pre tých dvoch nič urobiť. Dovidenia. Želal by som si, aby tá prekliata vec (LEM - poz. autora) prijala troch ľudí..."

Ch. Conrad: „Stavil by som sa s hocikým o päťstovku, že Neil strávil veľa času, kým vymyslel tieto slová (myslí na výrok ,,Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo" - pozn. autora). Pre Neila to nebol veľký krok, ale pre takého malého chlapíka ako som ja, bol to krok veľký." Pri zostupe z rebríka na Mesiaci skutočne povedal: Možno pre Neila to bol malý krok, ale pre mňa bol veľký! „Keď už sme sa dostali k Mesiacu, zistíte, že tu nie je nič okrem 9 miliónov kráterov. Hrozný pocit. Nič sa neponáša na fotografie, ktoré sme študovali."

Pripravili sme pre vás pokus (na Mesiaci pri TV prenose - poz. aut.). Neviem, či to bude fungovať. V ľavej ruke držím pierko a v pravej kladivo. Jednou z príčin, prečo sme tu, bol istý pán Galileo Galilei. Ten kedysi urobil objav o gravitačných poliach. Na jeho dôkaz by sa mohlo nájsť aj lepšie miesto ako Mesiac. Ale urobíme to pre vás. A dúfam, že obidve veci dopadnú súčasne (vo vákuu - poz. autora). To znamená, že pán Galileo mal pravdu.
A skutočne kladivo a pierko padli naraz.

A.L. Bean: „Mám taký pocit, aký mali pred nami moreplavci. Museli sme prekonať veľmi dlhú cestu, ďaleko od domova a teraz sa vraciame. Som hrdý na túto cestu, ale som šťastný, že už sme na ceste domov".